LABORATORY

GeoLab

GeoChemm ; who gets a different position in the energy sector since the day one; is ready to give a full technical support with GeoLab. In addition to the logistic and service quality; GeoChemm will set the standards to another level by the engineering support from GeoLab. GeoLab is ready to complete any kind of tests about cementing & acidizing operations with the 7/24 availability of an engineer and two lab technicians. While being the first and only local service laboratory in the country, the main focus of GeoLab is to bring a different technical perspective to the energy sector.

 The main tests are GeoLab provides;

GeoLab

Kurulduğu ilk günden itibaren sektörde ayrı bir yer edinen GeoChemm; GeoLab sayesinde her türlü teknik desteği vermeye hazır durumdadır. Lojistik ve müşteri memnuniyeti konularında farklı bir standart belirleyen firmamız; mühendislik konusunda da bu standartı GeoLab ile daha da yukarıya çekme hedefindedir. Çimentolama ve asitleme operasyonları ile ilgili her türlü laboratuvar testlerini gerçekleştirme kapasitesine sahip olan GeoLab, bir mühendis ve iki laboratuvar teknisyeni ile 7/24 hizmete açıktır. Özel sektördeki ilk ve tek lokal laboratuvar olma özelliğine sahip olmakla beraber; enerji sektörüne teknik açıdan farklı bir bakış açısı getirmek en büyük amacımızdır.

geolab

GeoLab

GeoChemm ; who gets a different position in the energy sector since the day one; is ready to give a full technical support with GeoLab. In addition to the logistic and service quality; GeoChemm will set the standards to another level by the engineering support from GeoLab. GeoLab is ready to complete any kind of tests about cementing & acidizing operations with the 7/24 availability of an engineer, a supervisor and two lab technicians. While being the first and only local service laboratory in the country, the main focus of GeoLab is to bring a different technical perspective to the energy sector.

 The main tests are GeoLab provides;